«جان نگرو پونته»، يکي از سياستمداران برجسته آمريکايي است که در دولت‌هاي آمريکا پست‌هاي کليدي متفاوتي داشته است. نگرو پونته بعد از «پل برمر»، اولين رئيس ‌آمريکايي حکومت موقت عراق به جانشيني او منصوب شد و از
ماه مي‌2004 تا آوريل 2005 (83 و 84) رياست دولت آمريکايي حاکم بر عراق را بر عهده داشت. او بعد از پايان ماموريت خود در عراق از سوي جرج دبليو بوش رئيس ‌جمهور وقت آمريکا به جامعه اطلاعاتي و امنيتي اين کشور پيوست. يکي از مسئولان عالي‌رتبه عراقي مي‌گويد؛ نگرو پونته قبل از ترک ماموريت خود در عراق از من پرسيد؛ آيا مي‌داني چرا هرگز در آمريکا هيچ کودتايي رخ نمي‌دهد؟ و من علت‌هايي که به نظرم مي‌رسيد را برشمردم. نگرو پونته بعد از شنيدن دلايل و علت‌هايي که مطرح کرده بودم، هيچيک از آنها را وارد ندانست و گفت تنها علت آن است که «آمريکا در واشنگتن سفارت ندارد»!
 نا آرامي‌هاي  اخير در عراق اگر‌چه با تابلوي اعتراض به فساد اقتصادي، مشکلات معيشتي و ضعف خدمات عمومي صورت گرفته است و در اين زمينه دولت عراق هم خواسته‌هاي آنان را نفي نکرده و نمي‌کند و حضرت آيت‌الله سيستاني نيز با صدور بيانيه‌اي خواستار رسيدگي به مشکلات مورد اشاره شده‌اند ولي تابلويي که از سوي برخي معترضان برافراشته شده بود، ادامه مطلب.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دلپسند پادرس وبلاگی انجمن شرطبندی(پلیس شرطبندی) ائمه اطهار جراحی ایمپلنت در مشهد زنگ تفريح فرکتال هنر